13.01.2016

Określ swoje cele i zrealizuj je w 2016 - Planner do ściągnięcia za free

planner do pobrania

Postanowiłam że swoje cele rozłożę na czynniki pierwsze, żebym wiedziała po kolei co robić i jak je realizować. Chciałam w necie znaleźć coś ciekawego co pomoże mi w tym, bez zbędnych dodatkowych pól. Nic niestety mi nie odpowiadało, chociaż nie jestem zbyt wymagająca to chciałam żeby można było napisać coś o ich realizacji + notes do zapisywania moich złotych myśli. Jeśli ktoś potrzebuje tylko spisać swoje cele to w zupełności mu wystarczy jedna karta do zapisania celów jakie chce osiągnąć w tym roku, ale żeby dobrze te cele zrealizować najlepiej jest mieć gdzie zapisać krok po kroku.

Więc wzięłam się do pracy i o to moje dzieło. Jak zawsze minimalistyczne. Ważne jest to żebyśmy dobrze zaplanowali swoje działania, a na pewno je wykonamy bo będziemy wiedzieli co i jak robić po kolei. Wiadomo, że zawsze można wprowadzić pewne modyfikacje, ale cel zawsze pozostanie ten sam.


Moje jedne cele są długo falowe, a inne krótko to też trzeba dobrze je rozpisać. Dlatego tak ważne jest napisanie daty końcowej danego celu. Nie wiem dlaczego, ale 2016 kojarzy mi się ze złotym rokiem, w którym można wszystko i marzenia będą się spełniać. Więc weźmy się do pracy i zapracujmy na nasze szczęście. Określmy cele, założenia i realizujmy je, a ten rok będzie wyjątkowy i w grudniu będziemy mogli powiedzieć sobie, że zrobiliśmy wszystko co było w naszej mocy żeby zrealizować swoje marzenia, plany, wyjazdy i co tylko wpisaliśmy na naszą listę celów.

Każdą część plannera możecie wydrukować osobno, a potem złożyć razem za pomocą bindownicy, ale także spinacza, klamry czy segregatora. Ja postanowiłam planner zbindować bo raczej nie będę go ponownie otwierać, a nie chciałam żeby kartki mi się pogubiły. Jeszcze się zastanawiam na segregatorem, ale nie łatwo jest kupić idealny.

Planner możecie zarówno wydrukować w formacie A4 jak i A5. Można korzystać z plannera niekomercyjnie i przekazywać link dalej, ale nie wolno go odsprzedawać. Otwieramy link i zapisujemy na dysku lub od razu drukujemy. Miłego korzystania.

PLANNER DO DRUKU

Planner roczny: cele i realizacja - POBIERZ TUTAJ

Cele: cele na 2016/realizacja - POBIERZ TUTAJ

Notes - POBIERZ TUTAJDokładne określenie celów jest ważne, żeby potem móc je zrealizować. Nie zapomnieć o ważnych kwestiach, harmonogramie czy punktach jakie spisaliśmy. Cele tak naprawdę są po to żebyśmy nie stali w miejscu, a dążyli do tego co nas uszczęśliwia i co chcielibyśmy osiągnąć w danym roku. 


A JAK WAM POSZŁO OKREŚLENIE SWOICH CELÓW NA 2016?

26 komentarzy:

 1. Idealny <3 Na pewno skorzystam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się, że dokładne rozpisanie celów jest bardzo ważne. Nie tylko motywuje nas do działania, ale także nie pozwala stać w miejscu, bo widzimy, że aby coś osiągnąć, warto właśnie w danym momencie wstać i zrobić coś w kierunku upragnionego celu. Bardzo fajny planner :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, rozłożenie celów na czynniki pierwsze to jest dobry pomysł. Zwłaszcza jeśli ma się ich poro i są bardzo złożone.

   Usuń
 3. Cele określone, w tym jeden priorytetowy. Temu poświecę najwięcej czasu. Ostatnio za bardzo sie rozdrabniałam, chciałam wszystko zrobić, wszystkiego spróbować, a od łakomstwa boli brzuszek :-/ Dzisiaj rozumiem (wreszcie!), że rezygnacja z czegoś w gruncie rzeczy nie oznacza porażki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie wszystkiego nie da się zrobić. Mam też tak, że zaplanuję za dużo i potem niestety nie mam czasu. Przecież trzeba jeszcze spać, jeść i tak dalej :) Powodzenia w realizacji celów :)

   Usuń
 4. Ja używam wielkiej tablicy ścieralnej, którą mam w biurze w domu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zawsze podziwiam ludzi, którzy potrafią tak planować, pisać i później się tego trzymać. Ja zdecydowanie nie potrafię i nigdy tego nie robię. Co mam zrobić, to mam i już, a wszystko trzymam w głowie i dość dobrze ten system funkcjonuje. Powodzenia i wszystkiego dobrego ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam to do siebie, że zapominam i jak coś wymyślę i "rozpiszę" sobie w głowie, a potem nie przeleje na papier to nic z tego nie będzie. Masz najwidoczniej dobrą pamięć :)

   Usuń
 6. Ustalam tylko najważniejsze cele - takie kamienie milowe. Reszta sama zawsze się fajnie układa i na razie ten system dla mnie działa :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajny. Nic niepotrzebnego !

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ładny i rzeczywiście bardzo minimalistyczny :P gdyby nie to, że sama tworzę swoje plannery to chętnie bym skorzystała :*

  OdpowiedzUsuń
 9. Rzeczywiście minimalistyczny :) ale praktyczny i funkcjonalny.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo fajny Planner. A cele koniecznie trzeba mieć, inaczej nie wiadomo gdzie się jest, nie wiadomo kim się jest i dokąd się zmierza... No cóż - niektórzy zmierzają donikąd...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś też tak miałam. Brak planów, życie z dnia na dzień bez celu. Na szczęście to się zmieniło :)

   Usuń
 11. Mieć swoje cele to podstawa! :) Planer wyszedł naprawdę fajnie i chętnie skorzystam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że to podstawa, bez nich nie wiadomo dokąd się zmierza :)

   Usuń
 12. Uwielbiam minimalizm, planowanie - mniej. Choć wiem, że bez planowania nie ma szans na jakikolwiek sukces.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiadomo, że planowanie to żmudna praca, zwłaszcza jeśli chcemy dobrze określić nasze cele, ale naprawdę warto bo wtedy wiemy że zmierzamy we właściwym kierunku :)

   Usuń
 13. Super narzędzie :-) Wszystko starannie przemyślane i funkcjonalne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepsze są najprostsze rozwiązania :)

   Usuń
 14. Mam podobny ! :)
  świetna sprawa...

  OdpowiedzUsuń
 15. Prosty planner i do tego pięknie wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 16. super pomysł :) u mnie na blogu również znajdziesz rady jak wytrwać w postanowieniach noworocznych

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 The Natural Minimalism , Blogger