12.04.2015

Weekend project - abstrakcja


Obraz przeważnie kojarzy nam się z malarstwem, a malarstwo ma różne formy przedstawiania. Tworzenie jest czymś magicznym, sztuką która zawsze jest na czasie. Obraz w którym nie wiemy dokładnie jaką wizję chciał przedstawić artysta mają wielką moc. Zapewne dlatego że pobudzają naszą wyobraźnię i tak naprawdę widzimy w nich to co chcemy. Każdy może interpretować go na swój sposób. Dlatego abstrakcja jest czymś fantastycznym pod tym względem.
Abstrakcja po łacińsku "abstracto" znaczy oderwanie. Wiele w tym prawdy. Obrazy są całkowicie oderwane od realnych przedstawień i form. Rządzą się one swoimi prawami. Za to dzięki takim przedstawieniom twórca może wyrazić swoje "ja", a dla odbiorców może to być ich wewnętrzne "ja".

Jak w większości nurtach i tutaj jest podział na abstrakcje organiczną i geometryczną. Poniżej widzimy właśnie tą drugą, czyli obraz zbudowany z geometrycznych form, które tworzą wspólną całość. Obrazy takie pasują do spokojnych, monochromatycznych wnętrz, skandynawskiego stylu, i totalnej bieli. Wtedy najlepiej widać ich potencjał, który wychodzi poza ramy obrazu i daje wnętrzu swoisty klimat. Taka forma sztuki daję poczucie że nie musimy tylko operować tym co widzimy. Możemy pobudzić swoją wyobraźnie i wykonać coś co odzwierciedla nasz stan wewnętrzny. 


8 komentarzy:

 1. Bardzo lubiłam abstrakcyjne obrazy gdy chodziłam jeszcze do szkoły, wariackie barwy to był mój znak rozpoznawczy ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię sztukę współczesną bo cechuje ją zdecydowanie większa kreatywność, prace są ciekawe, przyciągają uwagę i skłaniają do samodzielnej interpretacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie, skłaniają do samodzielnej interpretacji to jest bardzo w tym wszystkim fajne :)

   Usuń
 3. Piękne! I bardzo w moim guście ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 The Natural Minimalism , Blogger